Nasza oferta

Meble tapicerowane

Wygodna sofa lub narożnik do wypoczynku, a wygodna sofa lub narożnik do spania to nie zawsze to samo
Od mebla  który wybieramy do salonu oczekujemy zarówno pięknego designu, jak i wygody. Poczucie estetyki i gust są mocno subiektywne. A zatem to, który styl najbardziej do Ciebie przemówi zależy tylko i wyłącznie od tego, co lubisz i co Ci się podoba. Nieco inaczej jest w przypadku funkcjonalności. W tym obszarze możesz (a wręcz powinieneś) oprzeć swoją decyzję na „twardych” parametrach. Dzięki temu kupisz mebel, który na pewno będzie spełniał Twoje potrzeby i będziesz go użytkować z zadowoleniem.

Pamiętaj, że meble dostępne na rynku można podzielić najogólniej na trzy grupy:

  1. Meble bezfunkcyjne, przede wszystkim do wypoczynku na siedząc,
  2. Meble wypoczynkowe z funkcją spania okazjonalnego,
  3. Meble wypoczynkowe z funkcją spania codziennego


Pierwsza grupa nie kryje w sobie zagadek
– to sofy dwu i trzyosobowe oraz narożniki, które nie są wyposażone w mechanizm rozkładania do spania. Dzięki temu, że w takim meblu nie jest konieczne montowanie odpowiedniego mechanizmu, zazwyczaj są one nieco wygodniejsze od mebli rozkładanych. 
Wyjaśnimy natomiast, jaka jest różnica pomiędzy drugą i trzecią grupą oraz na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup mebli z funkcją spania.

Meble wypoczynkowe z funkcją spania okazjonalnego to sofy i narożniki, które zaprojektowane zostały w taki sposób, by przede wszystkim gwarantować komfortowy wypoczynek na siedząco lub w pozycji półleżącej. Funkcja spania jest więc tutaj wartością dodaną, która podnosi walory użytkowe mebla, a nie jego istotą. Najczęściej w przypadku tego typu mebli, powierzchnię spania tworzy siedzisko oraz specjalna wysuwka, która – gdy mebel jest złożony – skryta jest w jego wnętrzu.

Meble wypoczynkowe z funkcją spania codziennego konstruowane są w taki sposób, by przede wszystkim gwarantować wyrównaną powierzchnię spania po rozłożeniu. Oznacza to, że użytkownik śpi na elementach mebla charakteryzujących się takim samym wypełnieniem bądź na mechanizmie, na którym umieszczony jest pełnowymiarowy materac.

Sposób rozkładania mebla
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych mechanizmów, pozwalających rozkładanie mebla do spania. Różnią się m.in. komfortem, jaki oferują podczas nocnego wypoczynku oraz techniką rozkładania. W niektórych należy wcześniej ściągnąć poduszki oparciowe lub siedzisko, w innych – wysunąć tzw. „wózek” spod mebla lub rozłożyć ukryty w meblu stelaż, na którym rozkładany jest materac. Bez względu na to, na który typ się zdecydujesz, zawsze powinieneś przed zakupem kilkukrotnie rozłożyć i złożyć upatrzony przez siebie mebel.

Konstrukcja i wypełnienie mebla
Pamiętaj, że nawet jeśli wybierzesz sofę lub narożnik z funkcją spania codziennego, komfort spania zawsze będzie nieco inny, niż ten oferowany przez tradycyjne łóżko z materacem. Wynika to m.in. z konstrukcji mebli wypoczynkowych. W każdym przypadku (zarówno, jeśli kupisz sofę do spania na co dzień, jak też narożnik z funkcją spania okazjonalnego) sugerujemy stosowanie dodatkowo tzw. top materaca czyli cienkiego materaca nawierzchniowego.

Dlaczego? Już wyjaśniamy...
W przypadku wielu funkcji do spania okazjonalnego (np. Delfin, Leopard czy Wózek), spać będziesz na powierzchni utworzonej z siedziska oraz wysuwki / leżyska, chowanego we wnętrzu mebla. Może więc pojawić się na przykład nieznaczna różnica w wysokości pomiędzy wysuwką a siedziskiem bądź też niewielkie szczeliny pomiędzy tymi elementami (np. siedzisko może być wykończone w taki sposób, że ma zaokrąglone brzegi, a materac wysuwki jest płaski). Dodatkowo wysuwka może mieć inny rodzaj wypełnienia niż siedzisko. Top materac wyrówna powierzchnię spania, zniweluje ewentualne szczeliny, a także zabezpieczy siedzisko przed niszczeniem pokrowca. Jeśli na meblu będziesz spać często, to siedzisko będzie o wiele bardziej i intensywniej eksploatowane niż oparcie. Top materac pozwoli Ci przedłużyć jego żywotność. W przypadku mebli mocno pikowanych, top materac zmniejszy ewentualny dyskomfort związany z wyczuwaniem szwów czy guzików ozdobnych. Zapobiegnie też zsuwaniu się z sofy, jeśli jej siedzisko jest delikatnie pochylone.

Pojemnik na pościel
Zwróć uwagę na to, że nie wszystkie mechanizmy rozkładania pozwalają na to, by skrzynka na pościel w meblu się znalazła. Jeśli więc zależy Ci na tym, by mebel pozwalał dodatkowo na przechowanie kołdry, koca czy poduszek – sprawdź, czy wybrany model oferuje taką możliwość. Pamiętaj też, że wielkość pojemnika może być bardzo różna – od bardzo małych, wielkością przypominających „skarpetnik”, po duże skrzynie, w których zmieścisz naprawdę sporo „spalnych akcesoriów”. Alternatywą dla sof bez pojemnika na pościel są duże pufy ze skrzynką, które posłużyć mogą także jako dodatkowe siedzisko lub podnóżek.

Subiektywne odczuwanie komfortu i wygody
Najważniejsza i podstawowa zasada udanego zakupu jest następująca – przetestuj mebel w sklepie, zanim go kupisz. Usiądź na nim, połóż się, rozciągnij wygodnie, wypróbuj, jak się rozkłada – i to kilkukrotnie. Możesz oczywiście poczytać rankingi, opisy testerów, poprzeglądać katalogi lub zapytać o opinię sąsiadkę. Pamiętaj jednak – dla każdego wygoda oznacza coś zupełnie innego.

Jedni wolą meble twarde, inni – takie w które można się zapaść. Inaczej powinieneś podejść do kupna sofy, którą chcesz wykorzystywać głównie do popołudniowego wypoczynku na siedząco, a inaczej do kupna mebla przeznaczonego także do spania. Na siedząco przyjemnie jest wypoczywać na meblu miękkim i przytulnym, natomiast zdecydowanie lepiej i zdrowiej śpi się na meblu twardszym, sprężystym, który podtrzymuje kręgosłup w naturalnej pozycji.

Łóżka do sypialni - wybierz swój ideał

Dobry sen w wygodnym łóżku to absolutna podstawa. 
W sypialni nie może go zabraknąć, tak samo jak musi znaleźć się także miejsce na dobry materac. Dużym zainteresowaniem cieszą się tapicerowane łóżka z pojemnikiem o niezawodnej, tradycyjnej konstrukcji i wygodzie użytkowania. Dzięki modułowej konstrukcji łóżka macie Państwo wpływ na ostateczny jego wygląd.

Dla ceniących sobie kontakt z naturą proponujemy solidne łóżka drewniane wykonane z sosny, buku czy brzozy. Posiadamy materace dla dzieci, materace hotelowe, kieszeniowe, lateksowe, nawierzchniowe, jak również materace termo elastyczne i wysoko elastyczne.

Meble modułowe – co to w ogóle jest?

Najprościej mówiąc – system modułowy to taka kolekcja mebli, na którą składa się od kilku do kilkudziesięciu różnych elementów, które można ze sobą łączyć w różnych konfiguracjach. Elementy te nazywa się najczęściej modułami lub bryłami. W zależności od efektu, który chcesz uzyskać oraz potrzeb, jakie masz w zakresie mebla wypoczynkowego do salonu, zestawiasz ze sobą wybrane bryły tworząc z nich mniejszą sofę, narożnik w tradycyjnym kształcie litery L lub duży, rozbudowany układ w kształcie litery U, na którym z powodzeniem będziesz wypoczywać razem ze swoją rodziną.

Meble modułowe to rozwiązanie, które zrewolucjonizowało sposób aranżacji wnętrz. Przede wszystkim pozwalają na eksperymentowanie na etapie planowania przestrzeni. Dzięki nim stajesz się w pewnym sensie projektantem swojego wymarzonego mebla, bowiem decydujesz o jego wielkości i rozmiarach, wybierasz funkcjonalności, kolor i rodzaj obicia. To, jak ostatecznie będzie on wyglądał, jaką postać i formę przybierze, jest odzwierciedleniem Twoich upodobań i wyobraźni. Możesz być więc pewien, że mebel w Twoim salonie będzie niepowtarzalny i unikalny, a jednocześnie – będzie wyrażał Ciebie i Twój charakter.

Podstawową zaletą systemów modułowych jest to, że nie jesteś już ograniczony do wyboru mebla w gotowej konfiguracji oferowanej przez producenta. Oznacza to, że możesz sam zdecydować, czy mebel na przykład będzie miał funkcję spania, bar bądź fotel z funkcją relaksu oraz w którym miejscu będą one zlokalizowane.

Do wyboru, do koloru
Systemy modułowe naszych producentów są bardzo zróżnicowane pod względem designu oraz funkcji użytkowych. Każda kolekcja ma do zaoferowania swój specyficzny i unikalny zestaw cech. Są więc takie, w których projektanci postawili na minimalizm i maksymalną prostotę. Przejawia się to m.in. w kubicznych kształtach, gładkich powierzchniach pozbawionych wszelkich ozdobników oraz ograniczeniu dodatkowych funkcji do minimum. Są kolekcje, które wzorniczo nawiązują do klasyki, a funkcjonalnie oferują najnowsze rozwiązania technologiczne, służące podniesieniu komfortu wypoczynku. Są również takie, które są doskonałym miksem najnowszych trendów w zakresie designu i rozwiązań technicznych. To, którą z tych opcji wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Meble modułowe to rozwiązanie, które zdobyło serce wielu klientów z Polski i ze świata i cieszy się rosnącą popularnością. Z elementów jednej kolekcji możesz stworzyć ogromną liczbę przeróżnych konfiguracji – tym większą, im więcej modułów znajduje się w danym systemie. W ramach inspiracji podpowiadamy, w jaki przykładowy sposób możesz skonfigurować sofę lub narożnik w ramach poszczególnych systemów modułowych z naszej oferty. Pamiętaj jednak, że jest to tylko podpowiedź i inspiracja. To Ty decydujesz o ostatecznym wyglądzie mebla!